Sesler ve Ezgiler

“Sesler ve Ezgiler” adlı podcast serimizde hayatımıza eşlik eden melodiler üzerine sohbet ediyor; müziğin yapısına, türlerine, tarihine, kültürel dinamiklerine değiniyoruz. Müzikologlar, sosyologlar, müzisyenler ile her bölümü şenlendiriyor; müziğin farklı veçhelerine birlikte bakıyoruz. Melodilerin akışında notaların derinliğine iniyoruz.

Darbeler, İhanetler ve İsyanlar

Osmanlı Devleti'nden Türkiye Cumhuriyetine miras kalan darbeci zihniyete odaklanarak tarihi seyir içerisinde meydana gelen darbeleri, ihanetleri ve isyanları Doç. Dr. Hasan Taner Kerimoğlu rehberliğinde değerlendiriyoruz.

Şehirli Olmak

İnsana imtihan olarak özlemek yeter! Bir şehri, bir sesi, bir nefesi... diyor Cahit Zarifoğlu. Bizler de Tercüman Şehirli Olmak serisinde şehre dair ne varsa konuşmak, ufkumuzu genişletmek istiyoruz. Hayal ettiklerimizin rehberliğinde uzun bir yolculuğa yelken açıyoruz.

Tez Sohbetleri

Tercüman Tez Sohbetlerinde yüksek lisans ve doktora tezlerini kaleme alan isimlerle tez yazım süreçlerini ve tezlerinde hangi konuları öne çıkarmak istediklerini ve tezlerin yazılış maksatlarını konuşuyoruz.

Table Talks

Tercüman Table Talks serimizde gastronomi dünyasına dair her meseleyi konuşuyor, birbirinden kıymetli isimlerle mutfak kültürü etrafında sohbetler gerçekleştiyoruz.

Demokrasinin Kırılma Anları

Yakın tarihimizdeki hadiselerin detaylarını, ayrıntılarını, demokrasiye dair kırılma anlarını Prof. Dr. Mustafa Budak'ın rehberliğinde değerlendiriyoruz.

Podcast

19 December 2023
Doç. Dr. Hasan T. Kerimoğlu
Darbeler, İhanetler ve İsyanlar
28:19
0:01

Url kopyalanmıştır...